Reklam

Share on Facebook Share on Twitter Email this article
Expert Market
Expert Market

Tüm Türk Şirketlerinin Bilmesi Gereken Vergi Avantajları

Vergi avantajları sağlarken çalışanları da ödüllendiren yemek kuponları şirketler için ideal olabilir.

Bu kadar çok şirket neden süper kolay çalışan kuponlarını kullanıyor.

Yemek kartlarının Kurumlar Vergisinden gider olarak düşülebildiğini biliyor muydunuz?

Sadece bu da değil, yemek kartları günde 16,4 TL’ye kadar Kişisel Gelir Vergisinden muaf olduğunuz anlamına da gelebilir. (Multinet 2021)

Yemek kuponu nedir?

Yemek kuponları çalışanların işteyken yemek için ödeme yapmaları için süper hızlı, kolay ve güvenli bir yol sağlar. Bu kuponları Türkiye’nin dört bir yanındaki yüzlerce restoran ve mağazadan birinde harcayabilirler.

Limitleri işveren belirleyebilir; günlük yemek bedeli, saat ve yer ayarları tamamen şirketin kontrolünde olur. Çalışanlarınız da istedikleri yemeği seçme özgürlüğüne sahip olur. 

Sistem nasıl işliyor?

Teknolojinin ilerlemesi sayesinde artık yemek kartları var. Yani çalışanların yapması gereken sadece yemek kartı uygulamasını indirmek veya temassız kartlarını kullanmak. Bu kadar!

Çalışanlarınız uygulamayı kullanırken, siz de bu süreçte yemek kuponu maliyetinin bir kısmını geri alarak vergiden ne kadar tasarruf ettiğinizi hesaplayabilirsiniz.

Yemek kartlarını kullanan her çalışan için şirketiniz bir yılda binlerce lira tasarruf edebilir. 1

Yemek kuponları yemekhanelere iyi bir alternatif oluşturduğu gibi, tasarruf ettiğiniz parayı da işinizi büyütmek için kullanabilirsiniz.

"Vergi avantajları sağlarken çalışanları da ödüllendiren yemek kuponları şirketler için ideal olabilir. "

Avantajları parayla da sınırlı değil 

Napoleon’un demiş olabileceği gibi "Zafere giden yol mideden geçer."

Boş bir mideyle konsantre olmanın ne kadar güç olabileceğini hepimiz biliyoruz. Çalışanlarınıza öğle yemeği sunarak, işinizi büyütme kabiliyetine sahip, odaklanmış bir iş gücüne sahip olursunuz.

Ayrıca, yemek kuponları yalnızca çalışanların işe geldiği günlerde verildiği için, işe gelmeme oranını düşürmenin mükemmel bir yoludur.

Son araştırmalar çalışanların 5’te 4’ünün ücret artışından çok yan hakları tercih ettiğini gösteriyor. Yani yemek kuponları daha iyi çalışanları kazanmanın ve elde tutmanın mükemmel bir yolu olabilir.


En iyi yemek kuponu şirketini nasıl bulabilirim?

Bu kadar çok yemek kuponu şirketinin olması, büyüklüğü ne olursa olsun işletmeniz için doğru şirketi bulmanızı zorlaştırabilir.

Expert Market size yardımcı olmak için, şirketinizin bilgilerini girerek en iyi teklifleri bulmanızı sağlayan akıllı bir araç geliştirdi. Sonrasında yapmanız gereken tek şey en uygun yemek kartı şirketinin sizinle iletişime geçmesini beklemek!


İşte yapmanız gerekenler:

  1. 1. Adım – Aşağıdaki haritadan bölgenizi seçin.
  2. 2. Adım – İşinizle ilgili bazı soruları yanıtlayın.
  3. 3. Adım - Yemek kuponu şirketlerinden ÜCRETSİZ teklifler alın ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin